[vc_empty_space]

تعمیرات پکیج در اصفهان 

خدمات تعمیرات پکیج در اصفهان  جزو سرویس های که اگه نباشه زندگی مردم با اختلال مواجه میشه. برای مثال شما دیگه نمیتونین از اب گرم بهداشتی و حمام استفاده کنید.

  • ارسال سرویس کار.فوری 
  • سرویس دهی تمام نقاط 
  • شبانه روزی
  • تضمین کیفیت 😉

💲 هزینه سرویس و تعمیر پکیج  چقدر تموم میشه؟

✅ ما هزینه رقابتی داریم و تمام سعیمون رو می کنیم که کمترین هزینه ای رو اعلام کنید که معقول باشه و مقطوع که خیال مشتری هم از لحاظ پرداختی نهایی راحت باشه.

👇شماره تلفن 👇

☎️09109719338☎️

–کلیک روی شماره–

 😉 هم اکنون انلاین هستیم.. 😉

 

پوشش کلیه برند ها از جمله:

[vc_empty_space]
[vc_empty_space]
[vc_empty_space]

دما

در تعمیرات پکیج در اصفهان  دما کمیتی از نسبی و مقایسه‌ای برای تشخیص میزان گرمی و سردی اجسام که مقیاس‌های سلسیوس فارنهایت کلوین و رانکین از رایج‌ترین واحدهای اندازه‌گیری آن می‌باشد.

درجه سلسیوس

در دماسنج سلسیوس یا سانتیگراد دمای ذوب یخ در فشار یک اتمسفر جیوه صفر و دمای جوش آب در همین فشار ۱۰۰ درجه فرض شده است در این درجه‌بندی ابتدا
8:18دماسنج را درون مقداری یخ خرد شده‌ای در حال ذوب قرار می‌دهیم به صورتی که مخزن دماسنج به طور کامل داخل یخ باشد هنگامی که سطح جیوه در لوله باریک ثابت شد آن را علامت زده و عدد صفر را برای آن در نظر می‌گیریم. تعمیرات پکیج در اصفهان  با ارائه خدمات باکیفیت و استفاده از ابزارآلات پیشرفته بهترین نتایج را برای شما به ارمغان خواهد آورد. سپس دماسنج را بالای سطح آب خالص در حال جوش به صورتی می‌گذاریم که مخزن دماسنج در تماس کامل با بخار باشد. وقتی سطح جیوه در بالاترین ارتفاع قرار گرفت آن را علامت زده و عدد ۱۰۰ را برای آن در نظر می‌گیریم حال بین صفر و ۱۰۰ را به یک سطح قسمت مساوی تقسیم و هر قسمت را یک درجه سلسیوس می‌نامیم این درجه‌بندی را در زیر صفر بالای ۱۰۰ نیز ادامه می‌دهیم.

تعمیرات پکیج در کرمان

درجه فارنهایت

در دماسنج فارنهایت نقطه ذوبیه در فشار یک ای‌تی‌ام برای ۳۲ درجه و دمای جوش آب ۲۱۲ درجه قرار داده شده است.

دمای مطلق یا کلوین

در این سیستم صفر مطلق تعریف شده است. مطلق دمایی است که در آن انرژی جنبشی و مولکول‌های گاز صفر استت. صفر مطلق برابر با ۲۷۳.۱۵ درجه سانتیگراد است .آب در دمای حدود ۲۷۳ درجه کلوبین یخ زده و در دمای ۳۷۳ درجه به جوش می‌آید.  نقطه فاصله درجه‌بندی این دماسنج نوع سلسیوس یکی می‌باشد لذا دقت آنها در اندازه‌گیری دما نیز یکی است نکته بدهی است.چه انرژی جنبشی مولکول‌ها بیشتر باشد دمای ماده بالاتر و برعکس هرچه انرژی جنبشی مولکول‌ها کمتر باشد دما پایین‌تر است

فشار

روی وارد بر واحد سطح را فشار می‌گویند واحد فشار در سیستم متریک نیوتن و نیوتن بر متر مربع است . واحدهای دیگر فشار می‌توان به اتمسفر atm اینچ جیوه میلیمتر آب بار پوند بر اینچ مربع اشاره نمود. تعمیرات پکیج در تهران با ارائه خدمات باکیفیت برای اندازه‌گیری فشار ورودی و خروجی پکیج به یک فشارسنج با دقت ۰.۱ میلی بار نیاز است.باید دقت نمود که مقدار فشار ورودی گاز از ظرفیت فشارسنج مانومتر بیشتر نباشد. در غیر این صورت فشارسنج خراب و یا دقت خود را از دست خواهد داد.

فشار مطلق

فشار واقعی در هر نقطه را فشار مطلق می‌گویند. که نسبت به خلاء مطلق سنجیده می‌شود این مفهوم به ما یادآوری می‌کند. که برای اندازه‌گیری هر مقداری نیاز به یک پایه و مرجع داریم که بر اساس آن اندازه‌گیری را انجام دهیم.

فشار نسبی:

وقتی که از فشار اتمسفر به عنوان مرجع برای اندازه‌گیری فشار هر سیستمی استفاده کنیم. فشار محاسبه شده را فشار نسبی می‌نامند. دستگاه‌هایی که در شرایط اتمسفر کار می‌کنند حال اندازه‌گیری فشار نسبی هستند. با اضافه کردن به فشار نسبی  مطلق به دست می‌آید.

به عبارتی دیگر فشار اتمسفر به علاوه فشار نسبی مساوی فشار مطلق فشارهای نسبی در شرایط عادی فشار صفر را نشان می‌دهند که در حقیقت همان فشار اتمسفری است در این اندازه‌گیری‌ها فشار اتمسفر را در حقیقت مرجع و همان فشار صفر به حساب می‌آورند فشار کمتر از فشار اتمسفر را فشار خلا می‌نامند و با اندازه‌گیری‌هایی که توانایی نشان دادن. بین فشار اتمسفری و مطلق را دارند اندازه‌گیری اندازه‌گیری می‌شوند.

فشار خلا مساوی فشار مطلق منفی فشار اتمسفر

تبدیل واحدهای مورد نیاز

تعمیرات پکیج در اصفهان حرارت

نوعی انرژی است که به علت اختلاف دما بین دو سیستم از محیط گرمتر به محیط خنک‌تر منتقل می‌شود. کالری  از واحدهای متداول اندازه‌گیری حرارت می‌باشند کالری مقدار گرمایی که در فشار جو یک گرم آب خالص ۱۴ درجه سانتیگراد را به ۱۵ درجه افزایش دهد و کیلوکالری مقدار گرمایی که در فشار جو یک کیلوگرم آب خالص ۱۴ درجه سانتیگراد را یک درجه افزایش دهد.

بی تی یو: مقدار گرمایی که یک پوند آب خالص را از دمای ۳۹ درجه فارنهایت یک درجه افزایش دهد هر یک بی تی یو معادل ۲۵۲ کالری است.

انتقال حرارت

انتقال طبیعی حرارت همواره از محیط گرم به محیط با دمای کمتر است معمولاً انتقال حرارت به سه طریق هدایتی جابجایی و تشعشعی انجام می‌شود.

هدایتی رسانایی

اتقال انرژی از ذرات پر انرژی به ذرات کم انرژی را در یک ماده مانند میله آهنی هدایت یا رسانایی می‌گویند. انتقال حرارت در جامدات اغلب به صورت هدایت است .اما سیالات مایعات و گازها نیز هدایت حرارتی دارند. الکترون‌های آزاد در انتقال انرژی حرارتی نقش زیادی دارند. لذا فلزات با رسانایی الکتریکی بالا مانند نقره مس و آلومینیوم هادی حرارت خوبی هستند.

جابجایی همرفتی

در این روش گرما به همراه سیال از محیط گرم به محیط سردتر جابجا می‌شود. مثلاً در منابع تولید آب گرم آب در قسمت پایین منبع گرم شده و چون نسبت به آب سرد سبک‌تر است به قسمت بالا حرکت نموده و آب سرد جای آن را می‌گیرد. این روی تا زمانی که تمام آب گرم شود ادامه می‌یابد انتقال گرما در بخاری‌های گازی رادیاتور و فن کویل نیز روش جابجایی است.

تشعشعی تابشی

این انتقال احتیاج به محیط مادی ندارد و در خلا نیز انتشار می‌یابد. در شعله آبی میزان تشعشع کم است و اغتشاش توربولانس جریان گاز داغ بیشتر است در حالی که در شعله زرد تابش و ضریب گسیل حرارت بیشتر است.تعمیرات پکیج در اصفهان  با ارائه خدمات باکیفیت به همین دلیل در شعله زرد حجم شعله را زیاد می‌کنند تا تابش حرارتی بیشتر صورت گیرد. در وسایل گازسوز تشعشع حرارتی حداکثر ۱۲ درصد ارزش کل حرارتی سوخت را شامل می‌شود. عموماً تشعشع حرارتی در ناحیه مرئی شعله بیشتری ایجاد می‌شود و میزان آن با سطح شعله متناسب است. شومینه از وسایل گازسوز زرد سوز است و بیشتر انتقال حرارت آن توسط تابش است.

مبدل حرارتی

مبدل حرارتی قطعی است که در آن تبادل حرارت از سیال گرم به سیال سرد که توسط دیواره فلزی از هم جدا شدند انجام می‌گیرد. عوامل موثر در تبادل حرارت شامل جنس مبدل سطح تماس عوامل سرعت دهنده و عوامل کند کننده تبادل می‌باشد.

جنس مبدل

مبدل معمولاً از مس یا در مواردی آلومینیوم انتخاب می‌شود که دلیل آن ضریب انتقال حرارت بالا و صرف اقتصادی می‌باشد. مگادیر ضریب انتقال حرارت اجسام بر حسب کالری در ساعت به اعضای یک سانتی‌متر مربع از سطح و یک درجه سانتیگراد درجه حرارت طبق جدول زیر است.

تعمیرات پکیج در اصفهان سطح تماس

سطح تماس مبدل بیشتر باشد میزان تبادل حرارت آن نیز بیشتر است. به همین دلیل مبدل‌ها را در سمت گاز که ضریب انتقال حرارت جابجایی آن پایین است به صورت پرده‌ای می‌سازند. تعمیرات پکیج در اصفهان  با ارائه خدمات باکیفیت در رادیاتور اتومبیل و پکیج شوفاژ‌های دیواری و بدنه الکتروموتورها نیز این وضع مشاهده می‌شود. با اضافه کردن سطح تبادل حرارتی به صورت افزودن طول لوله‌های حاوی سیال و افزودن سطوح کمکی فن‌ها یواره این لوله‌ها می‌توان میزان انتقال حرارت را تا حد زیادی افزایش داد.

عوامل سرعت دهنده تبادل

وجود فن در پشت رادیاتور فن کویل باعث سرعت بیشتر تبادل حرارت از پره‌های رادیاتور یا فن کویل به هوای اطراف می‌شود. همچنین قرار دادن پمپ در مسیر گردش آب آب مدار اژ باعث سرعت گرفتن تبادل حرارت از مشعل تا پره‌های رادیاتورها می‌گردد.

عوامل کند کننده تبادل

رسوبات آهکی زنگ زدگی و پوسیدگی سطح مبدل. دود. گرد و خاک. خاکستر و موارد مشابه که در واقع یک لایه واسط عایق حرارتی بین گازهای داغ بالای مشعل و سطح فلز مبدل به وجود آورده و باعث کاهش شدید راندمان مبدل و دستگاه حرارتی می‌شوند.

احتراق

ترکیب سوخت با اکسیژن همراه با تولید گرما و نور را سوختن یا احتراق نامند. سه عامل اصلی احتراق مثلث آتش شامل هوای کافی اکسیژن o۲ ماده سوختنی و حرارت جرقه است.

محل جاگذاری عکس صفحه ۱۸

احتراق کامل

وقتی اکسیژن یا در واقع هوایی که با گاز می‌سوزد .برای ترکیب کامل با گاز سوختنی همراه با حرارت کافی باشد سوختن گاز را احتراق کامل می‌نامند.

مثال :اگر یک متر مکعب گاز متان با ۲ متر مکعب گاز اکسیژن حدود ۱۰ متر مکعب هوا ترکیب شود به طور کامل می‌سوزد و حاصل این احتراق یک متر مکعب گاز دی اکسید کربن و ۲ متر مکعب بخار آب و ۸ متر مکعب ازت به علاوه علاوه مقداری حرارت می‌باشد.

نکته: هوای اضافی و بخار آب به دلیل هدر دادن حرارت تولید شده از دودکش ساختمان راندمان دستگاه را کاهش می‌دهد.

احتراق ناقص

اگر برای سوختن گازی هوای کافی وجود نداشته باشد علاوه بر دی اکسید کربن و بخار آب گازهای خطرناکی تولید می‌شوند. که مهمترین آنها منوکسید کربن می‌باشد. این گاز بسیار کشنده است و اگر توسط تعمیرات پکیج در اصفهان   شخصی استنشاق شود با هموگلوبین خون وی ترکیب پایداری ایجاد کرده که تجزیه نمی‌شوند این ترکیب مانع رسیدن اکسیژن به خون می‌شود. مقدار مونوکس کربن co جذب شده توسط خون به دو عامل بستگی دارد یکی مقدار گاز سئو و دیگری مدت زمانی که شخص در معرض آن قرار می‌گیرد.

نکته 1: مقدار ۱ درصد این گاز در هوا خاصیت خفه کنندگی دارد.

نکته 2: گاز عزت بی‌اثر است ولی گاهی در احتراق ناقص هیدروکربن‌ها تولید اسید نیتریک نئودو نموده که اسیدی بسیار قوی بوده و موجب خوردگی جدارهای فلزی دودکش می‌گردد.

طبقه بندی حریق طبق استاندارد ایالات متحده

a: آتش سوزی ناشی از مواد جامد و طبیعی مانند چوب گاز پارچه و پلاستیک
b: ناشی از مایعات یا جامدات تبدیل شونده به مایع قابل اشتعال مانند بنزین روغن و قیر
c: ناشی از وسایل الکتریکی گروه دی ناشی از فلزات قابل اشتعال مانند منیزیم و لیتیوم

k: ناشی از روغن‌های خوراکی معمولاً در آشپزخانه یا رستوران

آشنایی با گاز اکسیژن

فرمول شیمیایی اکسیژن o۲ است. گاز بی‌رنگ و بی‌بو بوده و حد طبیعی آن در هوا ۲۳.۵ درصد منفی ۱۸ درصد می‌باشد. در تعمیرات پکیج در اصفهان  کاهش درصد سطح اکسیژن به کمتر از ۱۸ درصد باعث پایین آمدن سطح اکسیژن خون و احساس تنگی نفس خفگی بی‌حالی و نهایتاً مرگ شده و افزایش درصد اکسیژن به بیشتر از ۲۳.۵ درصد ممکن است باعث ایجاد حباب در خون و ایست قلبی گردد.

نکته 1: علاوه بر هوا و سوخت کافی اختلاط به اندازه و مناسب نیز ضروری می‌باشد.
نکته 2: هوا مخلوطی از حدود ۷۸ درصد ازت 21اکسیژن و بقیه آن بخار آب گاز کربنیک و برخی گازهای بی‌اثر است.

گازهای سوختنی

گاز مایع ال پی جی گاز مایع از پروپان جی ۳۱ و بوتان جی سی تشکیل شده است. گاز گازی که در کپسول نگهداری شده و در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. درصد اختلاط بوتان و پروپان در انواع گاز مایع متفاوت است و به طور کلی و تقریبی گاز مایع حاوی ۷۰ درصد بوتان و ۳۰ درصد پروپان است.

البته در گاز مایع درصد پروپان و بوتان بسیار مهم است. در تابستان که هوا گرم است درصد بوتان را اضافه می‌کنند ولی در زمستان و افزایش میزان پروپان در حقیقت به تبخیر بهتر آن کمک و از یخ زدگی آن جلوگیری می‌کنند. معمولاً درصد پروپان در گاز مایع بین ۱۰ الی ۵۰ درصد متغیر است نکته ۱ گاز مایع از هوا سنگین‌تر است و در صورت نشت به سمت پایین حرکت می‌کند.

نکته 2: ارزش حرارتی مایع گاز به طور متوسط ۱۲ هزار کیلو کالری در متر مکعب در نظر گرفته می‌شود.

گاز طبیعی

ترش گاز طبیعی تصفیه نشده‌ای است که دارای ترکیبات نظیر اچ دو اس ۳ o۲ n۲ آب می‌باشد.وجود این ترکیبات در گاز باعث پایین آمدن ارزش حرارتی خوردگی داخل لوله‌ها و تاثیرات منفی زیست محیطی می‌گردد.

گاز شیرین

طبیعی تصفیه شده‌ایست که ترکیبات ناخالص آن در حد مجاز بوده و از مبادی ورودی به خطوط انتقال هدایت می‌شود.

طبیعی از پالایشگاه به وسیله خطوط فشار قوی و با فشار تقریبی ۵۰.۷۰ بار ۱۰۰۰ pci به سمت ایستگاه تقلیل فشار ورودی شهر فرستاده می‌شود و در آنجا فشار به حدود ۱۷ بار ۲۵۰ pca کاهش یافته و با اضافه کردن بودار کننده مرکاپتان  حلقه‌ای کمربندی شهر وارد می‌شود. در این شهر ایستگاه فشار گاز به ۴ بار ۶۰ pca کاهش یافته به داخل خیابان و درب منازل انتقال می‌یابد. و سپس از طریق لوله فرعی و علمک به وسیله رگلاتور گاز فشار آن به حدود ۱۷.۸ میلی بار ۰.۲۵ pca جهت مصارف خانگی کاهش می‌یابد.تعمیرات پکیج در اصفهان  بخش عمده ۸۵ الی ۹۰ درصد گاز طبیعی از متان جی ۲۰ کیل و هیدروکربن‌های دیگر آن به ترتیب عبارت از اوتان ۱۰ درصد پروپان بوتان پنتان و هیدروکربن‌های سنگین‌تر ناخالصی‌های غیر هیدروکربنی نیز مانند آب دی اکسید کربن هیدروژن سولفید و نیتروژن در طبیعی وجود دارند.

نکته 1:

نکته 1: گاز طبیعی از هوا سبک‌تر است و لذا در صورت نشت به سمت بالا حرکت خواهد کرد.تعمیرات پکیج در اصفهان  با ارائه خدمات باکیفیت و استفاده از ابزارآلات پیشرفته بهترین نتایج را برای شما به ارمغان خواهد آورد. بهترین حالت برای اشتعال طبیعی نسبت ۱۰ درصد گاز با حواس م متان برای سوخت کامل نیاز به دو حجم اکسیژن دارد و با توجه به اینکه یک حجم اکسیژن تا حدودی در ۵ حجم هوا موجود است. بنابراین می‌توان گفت که یک حجم متان نیز به ۱۰ حجم هوا دارد که تا حدودی همان نسبت یک به10و یا همان ده درصد است.

نکته 2: برای هر متر مکعب طبیعی به صورت متوسط ۱۰ هزار کیلو کالری ارزش حرارتی در نظر گرفته می‌شود که در شرایط استاندارد تقریباً به اندازه یک لیتر بنزین است.
نکته3:جهت اندازه‌گیری مقدار گاز مصرفی منازل از کنتورهای حجمی دیافراگمی استفاده می‌شود.

فرمول کلی هیدروکربن‌های موجود در گاز طبیعی cn h۲ n به علاوه ۱ می‌باشد.

گاز طبیعی فشرده

گاز طبیعی را می‌توان از زیر خط لوله و یا به صورت طبیعی مایع شده ال ان جی با نفتکش حمل نمود. از  طبیعی فشرده سی ان جی می‌توان در اتومبیل‌ها به عنوان سوخت استفاده کرد.

محدوده و شرایط اشتعال یا انفجار گاز طبیعی

محدوده اشتعال طبیعی در فشار اتمسفر بین ۷ درصد تا ۱۴.۷ درصد می‌باشد ولیکن با توجه به درصد بالای گاز متان در  طبیعی در محاسبات و استفاده از دستگاه‌های گازسنج این مقدار معمولاً برابر با محدوده اشتعال گاز متان حد پایین اشتعال یا انفجار گاز طبیعی ۵ درصد حد بالای آن ۱۵ درصد می‌باشد که بهترین حالت برای اشتعال یا انفجار گاز طبیعی نسبت ۱۰ درصد حجمی گاز در هوا می‌باشد‌.
اشتعال یا انفجار هنگامی که دوشرط ذیل به طور همزمان مهیا شوند امکان‌پذیر است

1:غلظت گاز در هوا بین حد پایین اشتعال انفجار ال ای ال. Lfl و حد بالای اشتعال انفجار ufl uel باشد.
2:. منبع آتش‌ساز حرارت یا جرقه وجود داشته باشد.
چگالی چگالی یعنی تراکم ماده جرم در واحد حجم به واحد آن در سیستم متریک کیلوگرم بر متر مکعب کی جی ممیز ام ۳ است.

ارزش حرارتی

گرم‌های تولید شده از احتراق کامل یک واحد حجم یا واحد جرم گاز. ارزش حرارتی نام دارد و واحد آن کیلوکالری است. کیلو کالری مقدار حرارتی است که اگر به یک لیتر آب ۱۵ درجه سانتیگراد داده شود دمای آن را به ۱۶ درجه سانتیگراد می‌رساند.

 

ازش حرارتی خالص: مقدار گرمایی که در اثر احتراق کامل یک متر مکعب گاز آزاد می‌شود بخار آب ایجاد شده است عمل احتراق به همان صورت باقی بماند.

ارزش حرارتی ناخالص: گرمایی که در اثر احتراق کامل یک متر مکعب گاز آزاد می‌شود زمانی که مواد حاصل احتراق را تا درجه حرارت اولیه سرد نموده و بخار آب ایجاد شده تقطیر گردد.
نکته مهم :در مواردی ممکن است گفته شود که شوفاژ‌های چگالشی با راندمان ۱۱۰ درصد کار می‌کند. که در حالت عادی غیر ممکن به نظر می‌رسد اما باید دقت نمود که در محاسبه راندمان دستگاه‌های گازسوز به جای استفاده از ارزش حرارتی ناخالص از ارزش حرارتی خالص استفاده می‌شود. تعمیرات پکیج در اصفهان  حال اگر بخار آب ایجاد شده در محصولات احتراق را تقطیر نماییم و حرارت آزاد شده حدود ۱۱ درصد را به مدار برگردانیم طبیعی است. که اگر به طور مثال راندمان قبلا ۹۳ درصد باشد حرارتی جدید به بالاتر ۱۰۰ یعنی حدود ۱۱۴ افزایش می‌یابد البته این اعداد واقعی نبود و فقط جهت مقایسه میزان مصرف دستگاه‌ها با هم استفاده می‌شود.

 

ارزش حرارتی گاز طبیعی در مناطق مختلف ایران

رگلاتور گاز

رگلاتور گاز وسیله‌ای است که فشار گاز ورودی به دستگاه گاز را تقریباً در حد معین مورد نیاز ثابت نگه می‌دارد.

در شبکه گاز شهری رگلاتور در نقطه اتصال شبکه به ساختمان تقریباً ثابت نگه می‌دارد. در محل خروجی از مخزن و تثبیت آن در حد مجاز برای وسایل گازسوز خانگی است رگلاتورها به کمک یک صفحه . لاستیکی به نام دیافراگم  در پشت آن یک فنر قرار دارد و یک پیچ کنترل در پشت فنر دائماً فشار گاز خروجی را کنترل می‌کند معمولاً رگلاتور فشار پایین خانگی رگلاتوری است. تعمیرات پکیج در اصفهان  که فشار گاز خروجی آن کمتر از ۰.۰۷ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع باشد .و رگلاتوری که فشار خروجی آن بیش از این مقدار باشه رگلاتور فشار بالا صنعتی است. وسایل گازسوز خانگی با فشاری در حدود ۰.۰۳ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع کار می‌کنند و لذا باید از رگلاتور فشار پایین برای آنها استفاده نمود.

انواع شعله

شعله آبی. در این شعله میزان اکسیژن هوا و سوخت به اندازه کافی وجود دارد.
 زرد :در این شله هوای اولیه برای احتراق کامل وجود ندارد و ذرات نسوخته کربن گداخته شده و تابش آنها ظاهر زرد به شعله می‌دهد و در سطوح سرد ایجاد دود می‌کند.
 نارنجی ممیز ناشی از سوختن ذرات و غباری است که به درون مشعل بالای پره‌های مشعل وارد شده‌اند . پرشدار.هوای اولیه خیلی زیاد است و شعله تمایل به پرش و سوختن در فاصله اندکی بالاتر از سر شعله پخش کن را دارد. در تعمیرات پکیج در اصفهان  این شعله نامطلوب امکان نشت گاز وجود دارد . پس زدن شعله .اگر هوای اولیه بیش از حد باشد ممکن است شعله وارد بدنه مشعل شود یعنی منطقه‌ای که درصد اختلاط هوای اولی با گاز حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد می‌باشد .افزایش سرعت سوختن از سرعت جریان گاز ورودی به مشعل باشد.

گروهبندی وسایل گازو بر اساس تامین هوای لازم تخلیه دود و نحوه نصب

وسایل گازسوز نوعa

این گروه وسایل نیاز به تجهیزات تخلیه دود نداشته و هوای لازم برای احتراق را از فضای نصب تامین می‌کنند . مانند اجاق گاز خانگی

 

وسایل گاز سوز نوعb

این گروه نیاز به دودکش داشته و هوای لازم برای احتراق را از فضای نصب تامین می‌کنند . مثل بخاری و آبگرمکن گازی معمولی.

 وسایل گاز سوز نوعc

وسایل گازسوز با محفظه احتراق بسته نیاز. به دودکش داشته ولی هوای لازم برای احتراق را از فضای بیرون تامین می‌کنند . مانند آبگرمکن و پکیج روم سیلد با محفظه احتراق بسته .
طبقه‌بندی وسایل گازسوز بر اساس استاندارد اروپا به شکل ایکس انجام می‌شود .علامت اول نوع طبقه‌بندی یعنی ای بی سی علامت دوم . تجهیزات دودکش علامت سوم فن به محل قرارگیری آن علامت چهارم . نشان دهنده نوع دودکش و سنسور.

سوال :

B۲۲ اس نشان دهنده چه نوع نسبتی است ؟

جواب وسیله گاز سوز به طور. نوع بی یعنی با دودکش و تامین هوا . از محیط نصب شده و کلاهک ندارد . فن بد از مشعل بوده و مجهز به سنسور دود می‌باشد . آبگرمکن فن‌دار

تعمیرات پکیج در اصفهان تخلیه محصولات احتراق

درجه حرارت محصولات احتراق نسبت به محیط خارج و در نتیجه اختلاف فشار آن می‌باشد .

دودکش با جریان اجباری.
. در این روش محصولات احتراق به صورت اجباری و توسط فن به بیرون تخلیه می‌شود .

 

فضای نامحدود : فضایی که حجم آن بزرگتر ۴ متر مکعب به اعضای. هر کیلووات مجموع ظرفیت حرارتی . وسایل . گاستوز نصب شده. آن فضا باشد را فضای. نامحدود می‌گویند . حداقل حجم فضای نصب .  یک متر مکعب به اعضای هر کیلووات مجموع .ظرفیت حرارتی دستگاه گاز سوز است.

ساختمان با درزهای معمولی

ساختمانی که با مصالح. معمولی ساخته شده . و در زبندی جدارهای خارجی آن امکان تعویض طبیعی هوا به میزان .نصف حجم فضا در ساعت یا بیشتر را بدهد و سطح بازشوی دهانه هر فضا به هوای خارج مجموع سطح بازشو. پنجره‌ها و درب‌ها حداقل ۴ درصد سطح .زیر بنای آن فضا باشد و پنجره‌ها و درب‌ها از نوع درزبند نباشد .

ساختمان با درزهای هوا بند

ساختمانی که جداره خارجی آن از قبیل . درز درب و پنجره ها و محل عبور لوله ها و کابلهای . با نوار درزبندی یا وسایل دیگر . تا اندازه ای حفاظت شده باشد . که امکان تعویض طبیعی . هوا کمتر از نصف حجم فضا در ساعت باشد .

تامین هوای مورد نیاز برای احتراق

تامین هوای احتراق از داخل ساختمان
در ساختمان هایی

در  تعمیرات پکیج در اصفهان  با درز مامور در صورتی که به اعضای ۸۷۷ کیلو کالری در ساعت یک متر مکعب فضا وجود داشته باشد نصب دستگاه گاز سوز بلامانه است .در صورت کمتر بودن فضا با ایجاد دریچه دائمی به فضای مجاور یا بیرون نصب مجاز می‌باشد.

 ۱: سطح آزاد دریچه باید دست کم یک سانتی متر مربع به اعضای هر ۱۱۶ کیلو کالری در ساعت ظرفیت دستگاه باشد.

 ۲: فاصله مناسب دریچه از کف یا سقف حدود ۳۰ سانتی‌متر و از دودکش ساختمان حداقل ۱۰۰ سانتی متر است.
 ۳: طبق تبصره ۳ بند ۷.۵.۷.۷ نصب وسایل گازسوز پرمصرف ساختمان‌های زیر ۶۰ متر مربع ممنوع است.
مگر با تامین هوای احتراق از خارج ساختمان نکته ۴ تامین هوای احتراق از داخل ساختمان با درز هوابند به طور کلی ممنوع است.

سوال

نصف شوفاژ دیواری بدون فن با ظرفیت ۲۴ کیلووات در یک اتاق ۴۰ متری با درز معمولی چگونه است؟
چون فضای موجود کمتر از فضای لازم است لذا فقط در صورت نصب دریچه دائمی مناسب مجاز است.
نکته .ضریب ۸۶۰ جهت تبدیل کیلووات به کیلوکالری در ساعت بوده. و ۲.۸ متر ارتفاع سقف ساختمان. در نظر گرفته شده است .

تامین هوای احتراق از بیرون ساختمان

مقررات ملی ساختمان در صورتی که ساختمان با دردهای هوابند پنجره دوجداره باشد هوای مورد نیاز برای دستگاه گاز سوز در هر صورت بدون توجه به مساحت فضایی نصب باید از خارج ساختمان تامین گردد.

لذا در صورتی که ساختمان با درز معمولی باشد ولی به ازای هر ۱۷۷ کیلو کالری در ساعت یک متر مکعب فضا نداشته باشد باید هوای لازم برای احتراق را از بیرون از محل نصب تامین نمود سوال آیا نصف پکیج شوفاژ گازی با ظرف ۲۴۰۰ کیلو کالری در ساعت به روش ب بی با دودکش و تامین هوا از فضای نصب در اتاقی با درز هوابند و مساحت ۵۰ متر مربع مجاز است جواب خیر زیرا در ساختمان و درز هوابند باید تامین هوای لازم احتراق از بیرون انجام شود نکته دستگاه گاز سوز در فضای داخلی ساختمان‌های عمومی و خاص ممنوع است هوای مورد نیاز برای احتراق باید از خارج ساختمان دریافت گردد.

دودکش

مرجع و قوانین وسایل گازسوز و دودکش مبحث ۱۴ و ۱۷. مقررات ملی ساختمان و مشخصات فنی. عمومی تاسیسات مکانیک ساختمان دود کش وسیله‌ای است که از آن جهت تهیه گازهای حاصل از احتراق استفاده می‌شود وقتی در فضای باز آتش. روشن می‌کنیم. دود حاصل سوختن هوای اطراف شعله را گرم می‌کند وبا گرم شدن هوا سبک می‌شود. یعنی اینکه چگالی آن کم می‌شود.

لذا به سمت بالا حرکت می‌کند .در تعمیرات پکیج در اصفهان و چون با گازهای حاصل از احتراق مخلوط شده. آنها را نیز با خود به بالا می‌برد ولی در دودکش‌ها مسیر حرکت دود. یک فضای بسته است  بدان معناست که اختلاف درجه حرارت گازهای. حاصل سوخت و هوای بیرون باعث تغییر فشار می‌شود.

فشار در پایین دودکش بیشتر از فشار در بالای دودکش است لذا گازها از محیط فشار زیاد به محیط فشار کم جریان جریان پیدا می‌کند به خارج از دودکش می‌روند هرچه اختلاف فشار بیشتر باشد تخلیه گازهای سمی حاصل از احتراق سریع‌تر انجام می‌شود

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

جهت تماس کلیک کنید